Nederlandse luchthavens hanteren weer strengere handbagageregels voor vloeistoffen

Vertrek je na 1 september vanaf een Nederlandse luchthaven? Let dan goed op wat je meeneemt in je handbagage. Flesjes water en verpakkingen met meer dan 100 ml vloeistof zijn dan niet meer toegestaan.

Met de komst van nieuwere CT-scanners op o.a. Schiphol en de luchthavens van Rotterdam en Eindhoven werden de handbagageregels voor vloeistoffen eerder versoepeld.

Vanaf 1 september worden deze weer aangescherpt: vloeistoffen met meer dan 100 ml per verpakking mogen dan niet meer mee in je handbagage. In totaal mag de hoeveelheid vloeistof – van alle verpakkingen bij elkaar – niet meer dan 1 liter zijn.

De luchthavens volgen hiermee nieuwe richtlijnen van de Europese commissie, waarbij de internationale norm van 100 ml per verpakking leidend is. Neem je grotere hoeveelheden vloeistof mee, dan moet dit in je ruimbagage.

Zorgen de nieuwe scanners dan helemaal niet meer voor voordeel? Wel hoor. Je mag nog steeds gewoon je elektronica, zoals een laptop, telefoon en camera, in je handbagage laten zitten bij de security.

Tip!

Neem een leeg (water)flesje mee. Na de security kun je deze eenvoudig vullen in de toiletten of bij drinkfonteintjes. Dat is een stuk voordeliger dan flesjes water kopen op de luchthaven.
Op zoek naar een vakantie vanaf een Nederlandse luchthaven?Bekijk ons aanbod